راه اندازی کسب و کار


فرقی نمیکند کارخانه تولید کالای خواب میخواهید راه اندازی کنید یا یک سالن زیبایی یا شاید کترینگ یا رستوران .مهم این است برنامه داشته باشید برای آنچه میخواهید انجام دهید .بسیاری افراد چون همین اصل اساسی را رعایت نمیکنند دچار ضررهای جبران ناپذیری میشوند . یک تصمیم احساسی از روی شنیده ها وقت و سرمایه شما را بر باد میدهد .

پس عاقلانه آن است ابتدا برای کسب و کاری که میخواهیم ایجاد کنیم امکان سنجی نماییم .بررسی نماییم آنچه میخواهیم تولید یا ارائه دهیم آیا پذیرش بازار دارد یا خیر ؟با چه جزییاتی؟با چه قیمتی؟با چه روش معرفی و سوالات متعدد دیگر …

در دنیای امروز کسب و کارهایی موفق هستند که علاوه بر تامین نظر اولیه مشتریان خود آنها را مشعوف میکنند و این همان خلق ارزش است . به عبارت دیگر مشتریان دیگر محصول خریداری نمیکنند آنها ارزش را از شما خریداری میکنند.

پس اگر به دنبال ایجاد کسب و کار جدیدی هستید ابتدا با افرادی مطلع به دانش بازاریابی مشورت نمایید . فرقی نمیکند بودجه شما برای ایجاد کسب و کار 100 میلیون است یا 100 میلیارد مهم آن است دچار خطای انتخاب نشوید .بگذارید مثالی بزنیم .

سه سال پیش که بحث فروش تجهیزات تولید ذغال از خاک اره بسیار داغ شده بود جوانی با ما تماس گرفت و گفت میخواهد حدودا 500 میلیون تومان را در این زمینه سرمایه گذاری کند و از ما نظر کارشناسی خواست .

بعد از جلسه مشاوره و عقد قرارداد ما برای او طرح توجیهی این بازار را تدوین کردیم و با عدد و رقم به او نشان دادیم سرمایه گذاری در این بازار مناسب او نیست .به عبارت دیگر این جوان با صرف هزینه بسیار کمتر توانست جلوی یک ضرر 500 میلیونی که برای او بسیار سنگین بود را بگیرد .یادمان باشد هیچ فردی نمیتواند همه کارها را خودش انجام دهد و برای اخذ تصمیمات درست نیاز به مشاوران مناسبی دارد .

در نهایت اگر شما هم به دنبال ایجاد کسب و کار جدیدی هستید برندسازان میتواند به عنوان یک مشاور در کنار شما باشد تا این کسب و کار جدید بر پایه اصول اساسی شکل گرفته و شروع به رشد نماید .

 

 

مشاوره سریع
021-88197098